Archiwum - grudnia 2014

MAGICZNA WIGILIA Komentarze (0)
20. grudnia 2014 18:13:00
linkologia.pl spis.pl

W DNIU 20 GRUDNIA 2014 R. W DOMU OJCÓW KOMBONIANÓW ODBYŁA SIĘ TEGOROCZNA WIGILIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I ICH OPIEKUNÓW. BYŁO BARDZO FAJNIE BO WSZYSCY BYLIŚMY W JEDNEJ SALI A JA LUBIĘ BYĆ BLISKO CHÓRU. PRZYZNAJĘ ŻE NAWALIŁAM W TRZECIEJ ZWROTCE PSALMU ALE TO NIC NIE SZKODZI BO ŚPIEWAŁAM NIE DLA SIEBIE TYLKO DLA PANA BOGA. W TYM ROKU WYJĄTKOWO MIKOŁAJ BYŁ HOJNY BO BYŁY PLUSZAKI, KSIĄŻKI, MYDEŁKA I RĘCZNIE ROBIONE OZDOBY CHOINKOWE. BARDZO LUBIĘ TAKIE SPOTKANIA BO TO OKAZJA ŻEBY POBYĆ ZE ZNAJOMYMI WE WSPÓLNOCIE A TO SIĘ ZDARZA DWA RAZY W ROKU, PRZYNAJMNIEJ DO TEJ PORY TAK BYŁO, ALE NOWY KSIĄDZ PROBOSZCZ OBIECAŁ, ŻE ZAPOCZĄTKUJE W JABŁONNIE CZĘŚCIEJ TAKIE SPOTKANIA. A MY BĘDZIEMY TRZYMAĆ GO ZA SŁOWO.

ŻYCZĘ MIEJ LEKTURY ORAZ JUŻ NA ŚWIĘTA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU.

julka18 : :

MOJA RODZINA ZE STRONY TATY Komentarze (0)
18. grudnia 2014 20:50:00
linkologia.pl spis.pl

NAJBARDZIEJ TUTAJ CHCIAŁABYM OPISAĆ WUJKA LESZKA I CIOCIĘ LUCYNĘ ORAZ ICH DZIECI KASIĘ I IWONKĘ. A WIĘC TAK, CIOCIA LUCYNKA JEST Z NATURY BARDZO OTWARTĄ OSOBĄ, CIEPŁĄ, MIŁĄ I NIKOMU NIE ODMAWIA POMOCY. WUJEK RACZEJ JEST TAKI SAM ALE JUŻ MA SWOJE ZASADY. NATOMIAST MOJE SIOSTRY KASIA I IWONKA TO DWA ZUPEŁNIE INNE ŚWIATY I CHARAKTERY. IWONKA JEST BARDZO OTWARTA, MIŁA, UŚMIECHNIĘTA I RODZINNA, KASIA NATOMIAST TO JEST TYP DOMATORKI, SIEDZIAŁABY TYLKO U SIEBIE W DOMU. RZADKO GDZIEŚ WYJEŻDŻAJĄ.  IWONKA MA 3 DZIECI, NAJSTARSZY MA NA IMIĘ MAREK (MA W TEJ CHWILI CHYBA ZE 20 LAT) JAKIEŚ 2 LATA TEMU DOWIEDZIELIŚMY SIĘ, ŻE MA RAKA ALE TO BYŁ CHYBA CUD, ŻE JEGO BABCIA NAMÓWIŁA GO NA PRZESZCZEP KTÓREGO SIĘ BAŁ OKROPNIE I DZIĘKI TEMU UDAŁO MU SIĘ POMÓC I TERAZ ŻYJE NORMALNIE. A DRUGI SYN IWONKI MA NA IMIĘ BARTEK, MA CHYBA 7 LAT, DWA MIESIĄCE TEMU DOWIEDZIAŁAM SIĘ, ŻE BARTEK TEŻ MA PORAŻENIE MÓZGOWE I MIAŁ OPERACJĘ, KTÓRA POZWOLIŁA MU SAMODZIELNIE CHODZIĆ BO INACZEJ TEŻ BYŁBY NA WÓZKU A BAŁ SIĘ TEGO WÓZKA STRASZNIE, ZE WZGLĘDU NA ŚRODOWISKO SZKOLNE I SWOICH RÓWIEŚNIKÓW, BO MYŚLAŁ ŻE BĘDĄ SIĘ Z NIEGO ŚMIAĆ. A TRZECIE DZIECKO IWONKI MA NA IMIĘ NATALKA I JEST ŻYWYM SREBREM I NA RAZIE TYLE POWIEM O NATALCE. JEDNAK MUSZĘ SIĘ PRZYZNAĆ, ŻE CIOCIA LUCYNKA JAKO JEDYNA Z RODZINY ZE STRONY TATY TRAKTUJE MNIE NORMALNIE I TO JEST PIĘKNE A MOJA SIOSTRA IWONA POTRAFI MNIE BRONIĆ PRZED NEGATYWNYMI OSOBAMI Z RODZINY I ZA TO ICH BARDZO BARDZO KOCHAM I OGROMNIE ŻAŁUJĘ, ZE MIESZKAJĄ TAK DALEKO ALE NA SZCZĘŚCIE MAMY KONTAKT PRZEZ FACEBOOKA I PRZEZ E-MAILA. POZDRAWIAM WAS KOCHANI. KOLEJNE 2 NOTATKI POSTARAM SIĘ UMIEŚCIĆ W SOBOTĘ. PROSZĘ O KOMENTARZE DO MOICH PRAC ŚWIĄTECZNYCH. STROIK ROBIŁA PANI RÓŻA, WIĘC TEZ BY SIĘ UCIESZYŁA Z KOMENTARZY.

julka18 : :

PRACE ŚWIĄTECZNE Komentarze (0)
18. grudnia 2014 11:27:00
linkologia.pl spis.pl

TO SĄ MOJE NOWE PRACE ŚWIĄTECZNE - KARTA,BOMBKA, MIKOŁAJ, CHOINKA I STROIK

KARTĘ ROBIŁAM 1 DZIEŃ. CO PRAWDA PRZYZNAJĘ SIĘ, ŻE BOMBKA WYSZŁA MI NIEFOREMNA  ALE TO PIERWSZE KROKI W ROBIENIU KART. MAM NADZIEJĘ, ŻE SIĘ JESZCZE WYROBIĘ I BĘDZIE TO PRZYPOMINAŁO BOMBKĘ.

DRUGĄ PRACĘ MALOWAŁAM FARBAMI AKRYLOWYMI, JEST ONA MALOWANA NA PŁÓTNIE, MUSIAŁAM SAMA ZROBIĆ WZORY DO TEJ BOMBKI WIĘC JESTEM Z NIEJ BARDZO DUMNA.

MIKOŁAJA MALOWAŁAM 3 DNI I TO PALCAMI BO MIAŁĄM TAK ZASCHNIĘTE FARBY, ŻE PĘDZELKA WCALE SIĘ NIE CHCIAŁY TRZYMAĆ. NA KONCU JESZCZE KOLEŻANKA ZWRÓCIŁA MI UWAGĘ, ŻE MUSZĘ GO POMALOWAĆ BIAŁĄ FARBĄ BO ZAMIAST WŁAŚNIE BIAŁEJ UŻYŁAM SZAREJ FARBY. JESTEM Z NIEGO BARDZO DUMNA. I PROSZĘ O KOMENTARZE.

CHOINKE MALOWAŁAM 1 DZIEŃ BO PRZYZNAJĘ, ŻE TO MAŁA PRACA I DLATEGO WYKONANIE JEJ ZAJĘŁO MI NIEWIELE CZASU Z CZEGO BARDZO SIĘ CIESZĘ, BO NIE LUBIE JAK ROBIĘ COŚ DŁUŻEJ. BARDZO PROSZE O KOMENTARZE. JULA

julka18 : :

PRZYKŁAD Z ŻYCIA Komentarze (0)
11. grudnia 2014 20:30:00
linkologia.pl spis.pl

POSZŁAM SOBIE W PONIEDZIAŁEK NA GODZINĘ 20.00 NA REKOLEKCJE A TAM PODESZŁA DO MNIE KOLEŻANKA Z CHÓRU SYLWIA, ŻEBY MNIE WESPRZEĆ PRZED CZEKAJĄCĄ MNIE WIZYTĄ U PANI GINEKOLOG I POWIEDZIAŁA ŻEBYM SIĘ NIE MARTWIŁA, ŻE WSZYSTKO BĘDZIE DOBRZE, NO I W SUMIE JEJ SŁOWA SIĘ SPRAWDZIŁY. OCZYWIŚCIE PRZEZ MOJĄ CHOROBĘ I ZWIĄZANE Z NIĄ NAPIĘCIE DOKTOR NIE MOGŁA MI ZROBIĆ CYTOLOGII CHOCIAŻ PODCHODZIŁA DO TEGO DWA RAZY ALE SIĘ NIE UDAŁO. NA SZCZĘŚCIE JUŻ WIEM CO DALEJ, KOLEJNE BADANIE TO BIOPSJA. OD JEJ WYNIKU PANI DOKTOR UZALEŻNIA SPOSÓB LECZENIA. DLATEGO TEŻ PRZEZ DWA TYGODNIE NIE UMIESZCZAŁAM NIC NA BLOGU BO TO BYŁ BARDZO NERWOWY OKRES W MOIM ŻYCIU. ALE MYŚLĘ, ŻE BĘDZIE DOBRZE. ŻYCZĘ MIŁEJ LEKTURY DWÓCH NOTATEK, BARDZO PROSZĘ O KOMENTARZE MOICH ZDJĘĆ, BO DLA MNIE ONE SĄ NAPRAWDĘ BARDZO WAŻNE, BO CHCIAŁABYM WIEDZIEĆ CO WY O NICH SĄDZICIE, POZDRAWIAM, JULA.

julka18 : :

MOJA PRACA Komentarze (0)
11. grudnia 2014 19:52:00
linkologia.pl spis.pl

UCZĘSZCZAM NA WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ DO LEGIONOWA. NA POCZĄTKU BYŁO TAK SOBIE, NO BO WIADOMO OKRES PRÓBNY. A OD WRZEŚNIA ZACZĘŁO SIĘ ZMIENIAĆ NA MOJĄ KORZYŚĆ BO PANI RÓŻA WE MNIE UWIERZYŁA I DAJE MI RÓŻNORODNE PRACE DO WYKONYWANIA. NAJCZĘŚCIEJ SĄ TO PRACE MALOWANE KREDKAMI ALE TEŻ POJAWIAJĄ SIĘ PRACE MALOWANE FARBAMI. JEDNĄ Z TAKICH PRAC MALOWANYCH FARBAMI JEST BOMBKA NA PŁÓTNIE, KTÓRĄ POSTARAM SIĘ DOKLEIĆ DO TEJ NOTATKI. A DRUGĄ PRACĄ, Z KTÓREJ JESTEM NIEZMIERNIE DUMNA SĄ TO DZWONECZKI NA RÓŻOWYM TLE. WYKONANIE TEJ PRACY ZAJĘŁO MI NIECAŁE DWA DNI WIĘC TERAZ JUŻ TEMPO WYKONYWANIA MOICH PRAC JEST BARDZO SZYBKIE JAK NA MOJE MOŻLIWOŚCI. OCZYWIŚCIE NIERAZ SIĘ UBRUDZĘ TAK, ŻE DOMYĆ SIĘ NIE MOGĘ, ZWŁASZCZA PO FARBACH, ALE SPRAWIA MI TO NAJWIĘCEJ FRAJDY I RADOŚCI NO I OCZYWIŚCIE DUMY JAK PANI RÓŻA CHWALI MNIE DO KAŻDEGO KTO PRZYCHODZI DO PRACY I Z TEGO SIĘ CIESZĘ NAJBARDZIEJ. A JEŻELI CHODZI O MOJĄ GRUPĘ, MOICH WSPÓŁPRACOWNIKÓW, TO MAM W GRUPIE GABRYSIĘ, KTÓRA MA WSZECHSTRONNE ZDOLNOŚCI I NIE MA CHYBA TAKIEJ RZECZY KTÓREJ BY NIE POTRAFIŁA ZROBIĆ. JEST ANIA, KTÓRA SZYDEŁKUJE, TERAZ AKURAT ROBI SUKIENKĘ DO CHRZTU DLA DZIEWCZYNKI. NO I MAMY  WOJTKA I KRZYSIA.   CIESZYMY, ŻE  MAMY PANIĄ RÓŻĘ JAKO INSTRUKTORKĘ.

julka18 : :